• zak.edu.pl  »
  • Aktualności  »

Odbiór świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, dyplomów, suplementów oraz informacji o wynikach egzaminu zawodowego w sesji styczeń 2020

17.3.2020

Szanowni Państwo

Bardzo ważna informacja poniżej / proszę uważnie przeczytać i zastosować się do komunikatu.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym i wstrzymaniem przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną odbioru Państwa świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, dyplomów, suplementów oraz informacji o wynikach egzaminu zawodowego poniżej Instrukcja odbioru.

O terminie osobistego odbioru dokumentów zostaną Państwo poinformowani odrębnym komunikatem.

Instrukcja:

Wynik do pobrania w dniu jutrzejszym po zalogowaniu tj. od 20 marca 2020 roku.

Na Państwa adres @ zostanie wysłana w dniu dzisiejszym informacja:

Login użytkownika

Pesel | Nr dokumentu

Link aktywacyjny

Kod aktywacyjny

Data ważności kodu aktywacyjnego

Po pobraniu wyniku:

Warunki uzyskania świadectwa potwierdzającego kwalifikację:

1. Zdający zdał egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, jeżeli uzyskał:

a) z części pisemnej – co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania

b) z części praktycznej – co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania.

2. Zdający, który zdał egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, otrzymuje  świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie wydane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Zdający, który nie zdał egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, otrzymuje informację o wynikach tego egzaminu opracowaną przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.

3. Osoby, które nie zdały egzaminu w sesji styczeń – luty 2020 r., będą mogły złożyć deklarację ponownego przystąpienia do niezdanej/niezdanych części tego egzaminu w sesji czerwiec – lipiec 2020 r. do 31 marca br. do dyrektora macierzystej szkoły.

Słuchacz/absolwent będzie mógł złożyć deklarację również w formie elektronicznej, przesyłając skan albo wyraźne zdjęcie podpisanego dokumentu na adres e-mail do sekretariatu szkoły – uwaga podaję adres: poznan@zak.edu.pl